Facebook Twitter Instagram YouTube
Güvenlik Ağları
Güvenlik Ağları
Güvenlik ağlarının maliyeti insan hayatı ve can kaybının yaratacağı sıkıntılar yanında çok düşük kalmaktadır. Ancak profesyoneller tarafından uygulanmayan güvenlik ağları sizi bu risklerden korumaz.
Güvenlik Ağları

İnşaatımız için seçeceğimiz güvenlik ağının imalatında kullanılmış olan mazeme cinsine ve ağın imalat çeşidine kesinlikle dikkat etmeliyiz.Piyasada bir çok ağ çeşidi bulunmaktadır.Her ağı güvenlik ağı olarak kullanamayız.Güvenlik ağının,maximum 7,5-8 mt. den düşen 85 kg. ağırlığında bir insanı (ki bu miktar 100 kg. olarak düşünülmelidir) rahatça tutabilmesi gerekmektedir.Bunun için kullanacağımız ağın özelliklerini şöylece sıralayabiliriz: 
Güvenlik ağlarında bulunması gereken özellikler:

İp kalınlığı en az 6mm. olmalıdır,
Göz aralığı en az 10mm. olmalıdır,
İp içeriğinde UV dayanımı sağlayıcı katkı maddesi olmalıdır (dış hava koşullarına dayanımı için)

Güvenlik ağları önce konstrüksiyonunun imalatı ile başlar.Bu imalatın yapılabilmesi için bir takım hesaplamalar sonucunda ve ağların en ölçüsünede bakılarak ayak uzunlukları bulunur.Yine bu ayakları betona bağlayacak olan pabuçların imalatı yapılır(bu pabuçları,firmamızın kendi tasarımı ve son derece dayanımı yüksek olarak imal etmekteyiz).Bu imalat işleri bittikten sonra ağın şantiyede monte edileceği yükseklik seçilir(minimum +9 mt.den başlamalıdır).Montaj yapılırken kullanılacak malzeme seçimide çok önemlidir,aksi halde ağ işlevini görmeyebilir. 
Firmamız,güvenlik ağlarını komple bir sistem olarak imalatını,montajını ve taşıma işlemini yapmaktadır.Yapmış olduğumuz sistemin imalatı ve montajı,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın istemiş olduğu ve onayladığı şekildedir.Genelde hatalı imalat ve montajı yapılan sistemlerin Bakanlık tarafından onaylanmayıp inşaatın kapatılması ile sonuçlanacağının unutulmaması ve bundan daha önemlisi bu gibi sistemlerin koruyucu olmayacağının göz ardı edilmemesi çok çok önem arzetmektedir. 

Düşme Durdurma Sistemleri ile ilgili herşey için...