Facebook Twitter Instagram YouTube
Su İzolasyonu
Su İzolasyonu
Binalarınızın suya karşı izole edilmiş oluşu, bina dayanıklılığı için çok önemlidir. Binanın beton ve demir temeline sızan sular çürüme ve paslanma yaparak bina dayanıklılığında ciddi kayıplara yol açar.
Su İzolasyonu

Bina su izolasyonu uygulamalarını dört kategori altında topluyoruz.

Çatı,teras su izolasyonu:

Binaların çatılarında şıngıl,membran,kiremit,sandviç panel gibi malzemeler ile yaptığımız su izolasyonu uygulamasıdır.

Yağmur oluk ve dereleri su izolasyonu

Bina çatılarında bulunan suyun akışının sağlandığı oluk ve derelerin izolasyonudur.Genelde sürme yalıtım,galveniz saç veya çinko ile yapıyoruz.

Perde,bodrum duvarı su izolasyonu

Binaların toprak altında kalan perde(bodrum) duvarlarına uygulanan izolasyon sistemidir.Genelde sürme yalıtım ile uygulaması yapılır.Membran uygulamada yapanlar vardır,ancak tavsiye etmiyoruz.Sebebi ise suyun beklediği alanlarda,membran uygulamasındaki eklerden dolayı suyun bina içerisine sızma riski vardır,her nekadar işçilik iyi yapılsa da...

Bina çevresi su drenajı

Bina çevresine toprakdan gelebilecek su ve rutubeti ilk önce drenaj sistemi önler.Daha sonra perde duvarına yapılmış olan su izolasyonu sistemi,su ve rutubeti karşılayıp tutar.Ancak yapılan drenaj sistemlerindeki döşeme hataları,sistemin kısa sürede tıkanıp işlemez hale gelmesine neden olmaktadır.Drenajlama yapılırken sistemin döşenmesi çok önemlidir,zira yeniden elden geçirilmesi oldukça masraflıdır.

Düşme Durdurma Sistemleri ile ilgili herşey için...